734 445 555 (pracovní dny 8-17 hod) Kontakty Sledování zásilky

Celní služby

Celní odbavení, clo a EORI číslo

Využijte našich dlouholetých zkušeností s mezinárodní přepravou zásilek a zbavte se starostí s celním odbavením. Zajistíme bezproblémové proclení vaší zásilky tak, že balík dorazí bez problémů a zpoždění do místa určení.

Balíky v rámci EU

Tyto zásilky nepodléhají zdanění ani proclení, o případné clo ani daň se tedy v tomto případě nestaráte.

Balíky mimo EU

Zboží dovezené do/ze zemí mimo EU musí být celně odbaveno. Tím se rozumí, že musí být vystaveny celní dokumenty. Bez celního řízení nebude váš balík doručen. Výjimku tvoří odeslání expresního dopisu, které nepodléhá proclení.

Před odesláním zásilky se ujistěte, že balík neobsahuje zboží, které není možné do dané země přepravovat. U následujících položek může být zásilka celním úřadem v některých zemích zadržena nebo vrácena:

  • potraviny,
  • tekutiny,
  • hořlaviny,
  • léky.

 

Správně a úplně vyplňte adresu, aby zásilka dorazila tam, kam potřebuje. Vždy uvádějte zahraniční telefonní kontakt na příjemce.

Díky sledovacímu číslu, které od nás obdržíte, zjistíte, kde se zásilka právě nachází a můžete očekávat její doručení.

Stanovení případného cla a jeho výše se provádí v zemi doručení zásilky - vyměřené CLO a DPH hradí příjemce zásilky.

Dokumenty potřebné k celnímu odbavení

Pro rychlý průběh celního odbavení mějte připraveny potřebné doklady, kterými jsou:

  • obchodní faktura
  • pro-forma faktura
  • plná moc

Obchodní faktura

V případě, že je zboží určeno k prodeji, zašlete nám na e-mail info@shipex.cz vaši obchodní fakturu. Na jejím základě bude zásilka proclena.

Pro forma faktura

U zboží bez obchodní hodnoty, které není určeno k prodeji a jehož hodnota není vysoká, lze použít pro forma fakturu. V praxi se jedná o obchodní vzorky, dárky a podobně. Abychom vám co nejvíce zjednodušili odbavení zásilky, rádi vytvoříme pro forma fakturu za vás. Stačí, abyste vyplnili objednávkový formulář - o vše ostatní se postaráme.

Plná moc

Přejete si vystavit celní prohlášení o odeslání vaší zásilky (VDD)? K tomu je potřeba plná moc. Tento požadavek zadáte do poznámky při vytváření objednávky. Pro udělení plné moci přepravci pouze vyplníte formulář, který vám po vytvoření objednávky poskytneme. U zásilek, jejichž celní hodnota (tedy hodnota zboží společně  poštovným) převyšuje 25.000 Kč, budete také požádáni o vyplnění formuláře o celním zastoupení (udělení plné moci). V takovém případě musíte mít celním úřadem přidělen identifikátor - tzv. EORI číslo. EORI číslo přiděluje příslušný celní úřad na počkání.

Co je to EORI číslo?

Číslo EORI (Economic Operators' Registration and Identification system) bylo zavedeno v roce 2009. Je přiřazeno hospodářskému subjektu členským státem EU a je pak použito k identifikaci zásilky celními orgány ve všech zemích EU.

Kdo potřebuje EORI číslo?

Dovozci a vývozci se sídlem v EU potřebují číslo EORI pro dovoz zboží z třetích zemí.

Formát čísla EORI

Číslo EORI je tvořeno kódem země, který ukazuje, kde je hospodářský subjekt registrován.

Jak získat EORI číslo?

Číslo EORI získáte zdarma vyplněním online formuláře na webových stránkách celní správy. Zažádat o číslo EORI můžete rovněž na příslušních pracovištích Celní správy České republiky. Pro soukromé osoby existuje možnost vygenerovat dočasné EORI číslo. Přesné informace k udělení EORI čísla získáte na stránkách Celní správy ČR.

Zásilka již byla celně odbavena a potřebujete pomoci pouze s jejím odesláním? Zašlete nám fakturu ke zboží a vývozní doprovodný doklad (VDD). Vše ostatní vyřídíme za vás.

Potřebujete poradit s některými dokumenty spojenými s celním řízením. Neváhejte se na nás obrátit!

Novinky a slevy na e-mail

Zásilky jsou expedovány ověřenými přepravci DPD, GLS, TNT, FedEx, UPS za cenově zvýhodněných podmínek

734 445 555 (pracovní dny 8-17 hod)

Expresní mezinárodní přeprava zásilek. Jak zasílat do jednotlivých zemí světa?

Platební metody - GoPay, MasterCard, VISA, Maestro