734 445 555 (pracovní dny 8-18 hod) Kontakty Sledování zásilky

Celní odbavení, celní služby, CLO a EORI číslo

Využijte našich dlouholetých zkušenosti s mezinárodní přepravou zásilek a zbavte se starostí s celním odbavením. Zajistíme bezproblémové proclení Vaší zásilky tak, že Váš balík dorazí bez problémů a zpoždění do místa určení.

Co je pro Vás důležité

Balíky, které zasíláte v rámci EU, zdanění ani proclení nepodléhají, o clo a daň se tedy v tomto případě starat nemusíte.

Pokud je zboží dováženo do/ze zemí mimo EU musí se celně odbavit. Tím se rozumí, že musí být vystaveny celní dokumenty. Bez celního řízení nemůže být Váš balík doručen. Výjimku tvoří odeslání expresního dopisu, který nepodléhá proclení.

Před odesláním zásilky se informujte, zda balík neobsahuje zboží, které není možné do dané země přepravovat (např. potraviny, tekutiny, hořlaviny, léky). V takových případech může být zásilka celním úřadem zadržena nebo vrácena.

Správně a úplně vyplňte adresu, aby zásilka dorazila tam, kam potřebujete. Vždy uvádějte zahraniční telefonní kontakt na příjemce.

Díky sledovacímu číslu, které od nás obdržíte, zjistíte, kde se zásilka právě nachází a můžete očekávat její doručení.

Stanovení případného cla a jeho výše se provádí v zemi doručení zásilky - vyměřené CLO a DPH tedy hradí příjemce zásilky.

Dokumenty

Rychlému průběhu napomáhá i skutečnost, že nám bez prodlení poskytnete dokumenty potřebné pro celní odbavení (obchodní faktura, pro forma invoice, plná moc).

 

Obchodní faktura

V případě, že je zboží určeno k prodeji, zašlete nám na e-mail info@shipex.cz Vaši obchodní fakturu, na jejímž základě bude zásilka proclena.

 

Pro forma invoice

U zboží bez obchodní hodnoty, které není určeno k prodeji a jeho hodnota není vysoká, lze použít pro forma fakturu. V praxi se jedná o obchodní vzorky, dárky a podobně. Abychom Vám co nejvíce zjednodušili odbavení Vaší zásilky, rádi vytvoříme pro forma fakturu za Vás. Stačí, když vyplníte objednávkový formulář, o vše ostatní se postaráme.

 

Plná moc

Pokud si přejete vystavit celní prohlášení o odeslání Vaší zásilky (VDD), je k tomu potřeba plná moc. Tento požadavek zadáte do poznámky při vytváření objednávky. Pro udělení plné moci přepravci pouze vyplníte formulář, který Vám po vytvoření objednávky poskytneme.

U zásilek, jejichž celní hodnota, tedy hodnota zboží spolu s poštovným, převyšuje 25.000,-Kč budete také požádáni o vyplnění formuláře o celním zastoupení (udělení plné moci). V takovém případě musíte mít celním úřadem přidělen identifikátor tzv. EORI číslo. EORI číslo přiděluje příslušný celní úřad na počkání.

 

Co to je EORI číslo?

Číslo EORI je přiřazeno hospodářskému subjektu členským státem EU a je pak použito k identifikaci zásilky ve všech zemích EU.

EORI číslo (Economic Operators' Registration and Identification system) bylo zavedeno 1. července 2009.

Jedná se o číslo určené dovozcům a vývozcům v celé Evropě, které mohou celní orgány snadno a důsledně identifikovat.

 

Kdo potřebuje číslo EORI?

Dovozci a vývozci se sídlem v EU potřebují číslo EORI pro dovoz zboží z třetích zemí. 

 

Formát čísla EORI

Číslo EORI je tvořeno kódem země, který ukazuje, kde je organizace nebo jednotlivec registrován.

 

Jak získám číslo EORI?

Číslo EORI získáte zdarma vyplněním online formuláře na webových stránkách celní správy: https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/Stranky/eoriadhoc.aspx

Zažádat o číslo EORI můžete rovněž na příslušných pracovištích Celní správy České republiky.

Pro soukromé osoby existuje možnost vygenerovat si dočasné EORI číslo.

Seznam celních úřadů a více informací k číslu EORI naleznete na webových stránkách Celní správy České republiky.

Zásilka již byla celně odbavena

Byla Vaše zásilka již proclena a potřebujete pomoci pouze s jejím odesláním? Zašlete nám fakturu ke zboží a vývozní doprovodný doklad, vše ostatní vyřídíme za Vás.

Novinky a slevy na e-mail

Zásilky jsou expedovány ověřenými přepravci DHL, PPL, TNT, UPS za cenově zvýhodněných podmínek

734 445 555 (pracovní dny 8-18 hod)

Expresní mezinárodní přeprava zásilek. Jak zasílat do jednotlivých zemí světa?

Platební metody - GoPay, MasterCard, VISA, Maestro