Otázky a odpovědi

Odpovědi na vaše nejčastější otázky

Pokud si nejste jistí některým aspektem naší kurýrní služby, níže naleznete nejčastěji kladené otázky týkající se objednávání, zasílání a doručování zásilek.

Jak vytvořím objednávku?

Poté, co na našich webových stránkách kliknete na ikonku Objednat přepravu, budete automaticky přesměrováni na objednávkový formulář. Ten obsahuje všechna pole potřebná pro úspěšné dokončení objednávky. Je nutné vyplnit veškeré kolonky co nejpřesněji a objednávku odeslat. O další se už postaráme za vás.

Kolik stojí odeslání balíku?

Výše poštovného se odvíjí od následujících údajů o zásilce:

 • hmotnosti
 • rozměrů
 • místa odeslání
 • doručení
 • typu služby

Na stránkách je k dispozici kalkulátor poštovného. Zadáním požadovaných údajů zjistíte cenu přepravy.

O ceně se můžete rovněž informovat telefonicky nebo e-mailem.

Je možné vytvořit objednávku bez registrace, tedy bez vytvoření účtu?

Registrace není povinná a objednat přepravu můžete i bez ní. Pokud se však zaregistrujete, bude pro vás vytvoření objednávky mnohem jednodušší. Vaše adresy budou automaticky vyplněny a po přihlášení budete mít k dispozici detailní přehled objednávek a daňové doklady.

Mohu využít vašich služeb jako soukromá osoba?

Ano, samozřejmě! Našich služeb může využít každý:

 • soukromá osoba
 • firma
 • státní instituce
 • živnostník

Mohu odeslat balík na dobírku?

Samozřejmě, po ČR je možné zaslat balík na dobírku s přepravcem DPD a TOPTRANS. Dobírka bude poté vyplacena na Váš bankovní účet do 10 pracovních dní od uskutečnění přepravy.

Jaké zboží není možné v žádném případě přepravit?

Ze seznamu přepravovaných věcí jsou vyloučeny následující:

 • živá zvířata
 • výbušniny
 • střelivo
 • tělesné ostatky
 • pornografické materiály
 • narkotika
 • drogy
 • zboží podléhající rychlé zkáze
 • nebezpečné odpady

 

Jak mohu uhradit svou objednávku?

Pro úhradu objednávky máte několik možností. Lze ji zaplatit prostřednictvím platební brány GO PAY, kde si zvolíte platbu kartou nebo pomocí vašeho online bankovnictví. Na základě pro forma faktury lze platbu provést běžným bankovním převodem na náš účet nebo vložit částku přímo na pobočce naší banky ČSOB. Stálým zákazníkům umožňujeme platbu na fakturu.

Jaký je postup pro uhrazení poštovného?

Po připsání platby na náš účet nebrání nic vyzvednutí zásilky. Náš pracovník vás bude kontaktovat a společně se dohodnete na podrobnostech tak, abychom zajistili svoz v co nejkratším možném času a zároveň takovém, který vám bude vyhovovat nejlépe.

Kdy mohu počítat s vyzvednutím zásilky?

Po uhrazení zásilky okamžitě plánujeme vyzvednutí zásilky. Obecně platí, že pokud potřebujete vyzvednout zásilku ve velkých městech jako Praha, Brno, Ostrava, stačí objednat přepravu do 13:00 téhož dne. V případě menších měst doporučujeme odeslat a uhradit objednávku do 10:00 hodin.

Proč jsem neobdržel/a potvrzení objednávky e-mailem?

Potvrzení objednávky obdržíte e-mailem neprodleně po vytvoření objednávky. Pokud vám takový e-mail nepřišel, jedním z důvodů může být špatné zadání e-mailové adresy. V tomto případě kontaktujte naši zákaznickou podporu.

Mohu objednávku stornovat? Pokud ano, kdy?

Zrušit objednávku samozřejmě můžete telefonicky nebo e-mailem kdykoliv před vyzvednutím balíku. Pokud chcete stornovat přepravu již vyzvednuté zásilky a vrátit balíček zpět do zahraničí, ani to není problém. V takovém případě je ovšem nutné uhradit poštovné za importní přepravu zpět do České republiky.

Jak mohu sledovat balíček během jeho cesty?

Všechny balíčky můžete sledovat pomocí našeho jednoduchého nástroje. Vše, co musíte udělat, je zadat celé sledovací číslo do vyhledávače, který vás přesměruje na stránky konkrétního přepravce. Zásilky lze začít sledovat následující pracovní den od jejich vyzvednutí. Po zadání sledovacího čísla se vám zobrazí, kde se zásilka v daný okamžik nachází, předpokládané datum jejího doručení a následně potvrzení o tomto doručení.

Kde najdu sledovací číslo zásilky?

Po vytvoření objednávky obdržíte e-mail se sledovacím číslem vašeho balíku. Sledovací číslo naleznete také na přepravním dokumentu, který od nás obdržíte.

Kurýr si nevyzvedl zásilku. Jak mám postupovat?

Neprodleně kontaktujte naši zákaznickou podporu, abychom mohli přeplánovat svoz zásilky na následující pracovní den.

Jaká je doba doručení?

Pokud spěcháte na doručení zásilky a přejete si doručení v konkrétní den, zvolte expresní službu. V zemích Evropy bude balík již následující pracovní den. U standardní služby je doručení naplánováno na předem stanovené datum.

Je čas doručení garantovaný?

U většiny expresních služeb je čas doručení garantovaný. Doporučujeme přesto kontaktovat naši zákaznickou linku a ověřit si termín doručení.

Jsou balíčky pojištěny?

Ano, pojištění zásilek do hodnoty 2 380 Kč je zahrnuto v ceně přepravy. Pokud má zásilka vyšší hodnotu, je možno ji připojistit. Vyplacená částka vždy závisí na výsledku šetření dané reklamace.

Postaráte se o proclení?

Zásilky v rámci EU clu nepodléhají. Pokud však přepravujete zásilky mimo EU, zajistíme jejich proclení. Budeme k tomu potřebovat vaši obchodní fakturu s přesným popisem zboží, jeho hodnotou a množstvím kusů v zásilce. Pokud není zboží určeno k prodeji, postačí vyplnit pro forma fakturu. Tento dokument vytvoříme rádi za vás.

Co se stane, když mě kurýr nezastihne?

Pokud vás kurýr nezastihne na doručovací adrese, automaticky proběhne doručení v následující pracovní den. Doporučujeme spojit se přímo s přepravcem v zahraničí a dohodnout se na podrobnostech opětovného doručení.

Jak mohu reklamovat vaše služby?

Reklamace je nutné uplatnit písemnou formou e-mailem zaslaným na adresu info@shipex. Více informací naleznete v sekci Reklamace přepravy.

Zásilka byla doručena pozdě. Jak postupovat?

Pozdní dodání zásilky lze v případě garantované expresní služby reklamovat. V případě uznání chyby přepravcem máte nárok na vrácení rozdílu mezi expresním a standardním doručením.

Stále hledáte odpověď na vaši otázku? Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu na telefonním čísle 730 779 555.

 

S námi pošlete balík kamkoliv na světě

Nenechte si utéct žádnou akci

E-mailová adresaZadejte platný email
Zavolejte nám
Jsme tu pro vás ve všední dny od 8:00 - 17:00 na telefonním čísle (+420) 730 779 555
Sledujte nás fb
Platební metody - GoPay, MasterCard, VISA, Maestro
Platební metody - GoPay, MasterCard, VISA, Maestro