Přeprava obrazů a uměleckých předmětů

Postup a praktické rady při zasílání uměleckých děl.

Potřebujete přemístit umělecká díla a starožitné předměty z jednoho místa na jiné? Zajišťujeme přepravu uměleckých děl a starožitností přímo z vaší adresy bez poplatku za vyzvednutí.

Vaše obrazy, sochy i porcelánové nádobí můžete odeslat díky nám ještě dnes. Zajistíme přepravu uměleckých děl jak na území České republiky, tak za jejími hranicemi. V tomto případě doporučujeme využít leteckou přepravu a zvolit tedy expresní doručení, kde oceníte především rychlost dodání.

Pojištění

Umělecký předmět vyžaduje specifickou péči a každý jeho přesun nese určitá rizika. Každou zásilku tedy doporučujeme připojistit dle její hodnoty. Pojištění do hodnoty zboží 2 380 Kč je již zahrnuto v ceně poštovného.

Proclení

Při exportu a importu zboží ze zemí mimo EU je potřeba počítat s daní a celními poplatky. Samotné proclení již zajistí přímo přepravce.

Tipy pro zabalení

Výběr správného obalu je při zasílání uměleckých předmětů prioritou. Doporučujeme si zajistit kvalitní obalový materiál. Před zabalením opatřete vaše umělecké dílo několika vrstvami bublinkové fólie, abyste ochránili jeho povrch. Poté jej zabalte do kartonového obalu. Je důležité zakoupit o něco větší krabici, než je váš zasílaný předmět. Pomocí výplňového materiálu pak zaplníte mezery tak, aby se během přepravy předmět nepohyboval. Do jednoho přepravního obalu je možné umístit i několik obrazů. Prostor mezi nimi musí být však vyložen materiály, které zabrání dotyku a pohybu.

 

Více informací o obalech a správném zabalení naleznete v sekci Jak zabalit zásilku.

Jste připraveni zásilku odeslat?

Zde můžete vyplnit formulář o objednání přepravy.

 

 

 

Máte zájem o více informací? Kontaktujte naši zákaznickou linku.

Nenechte si utéct žádnou akci

E-mailová adresaZadejte platný email
Zavolejte nám
Jsme tu pro vás ve všední dny od 8:00 - 17:00 na telefonním čísle (+420) 730 779 555
Sledujte nás fb
Platební metody - GoPay, MasterCard, VISA, Maestro
Platební metody - GoPay, MasterCard, VISA, Maestro